امکان دسترسی صوتی به دستیار گوگل در iOS اضافه شد

با قابلیت جدید گوگل کاربران می‌توانند با گفتن عبارت «هِی سیری، هِی گوگل» برنامه‌ی دستیار گوگل را در iOS سریع‌تر باز کنند.

امکان دسترسی صوتی به دستیار گوگل در iOS اضافه شد

برنامه‌های گوگل همیشه یک قدم عقب‌تر از اپل بوده‌اند و این موضوع درزمینه‌ی برنامه‌ی نقشه و موسیقی و حتی سیری (Siri) صادق بوده است. بیایید بپذیریم که سیری درمقایسه‌با دستیار گوگل (Google Assistant) در بسیاری از ویژگی‌ها خصوصاً تشخیص گفتار برتر است. بااین‌حال، امروز قدمی جدید برای دستیابی به دستیار گوگل ازطریق میانبرهای سیری برداشته شد.

آخرین نسخه از دستیار گوگل برای آی‌اواس (iOS) حالا از ویژگی میانبرهای Apple پشتیبانی می‌کند. کاربر می‌تواند برنامه‌ی میانبر بسازد تا با گفتن عبارت انتخابی‌اش، دستیار گوگل را بازکند. برای مثال، اگر به سیری بگوید «شب‌به‌خیر» (Goodnight) گوشی به حالت «لطفا مزاحم نشو» (Do Not Disturb) تغییر وضعیت خواهد داد. در این وضعیت صدای تماس و پیامک در حالت سکوت قرار خواهد گرفت.

حال کاربر می‌تواند عبارت «هِی گوگل» (Hey Google) را برنامه‌ریزی کند تا برنامه‌ی دستیار گوگل را بازکند. به‌محض بازشدن برنامه، دستیار گوگل منتظر شنیدن دستور خواهد بود. این بدین معنی است که کاربر عبارت «هِی سیری، هِی گوگل» را می‌گوید و کمی بعد برنامه‌ی دستیار بازمی‌شود و دستورهای خود را به گوگل می‌تواند بگوید.

درحال‌حاضر، این بهترین راه‌حل نیست؛ اما بهتر از آن است که مجبور باشید بگویید «هی سیری! دستیار گوگل را برایم بازکن، هِی گوگل!» (hey siri, Open Google Assistant, Hey Google). با قابلیت اضافه‌شده‌ی جدید، کاربر می‌تواند جزئیات عبارتی را تغییر دهد که می‌خواهد با آن دستیار گوگل را صدا بزند. فقط امیدواریم که این ویژگی جدید به احساسات سیری لطمه نزند.

 

منبع : زومیت